Vrh V

Valencio, Valmont, Verdi, Vito, Violetta,  Vivian

Začínáme se vydávat na průzkum

16.4.2021

Tak jsme se jednohlasně rozhodli ( my štěňátka z vrhu V), že už jsme dostatečně velcí a nepotřebujeme tiskového mluvčího ( což je naše panička) a že Vám pravdivě můžeme sami popisovat, co je nového a zajímavého v našem životě...

Takže Vám představujeme naše tiskové mluvčí: 

Slečna oranžová

pan modrý

Náš šediváček

Našim Véčkům už jsou 4 týdny

14.4.2021

Naši čtyři klučíci a dvě holčičky mají čtyří týdny. Probíhala u nás manikura, odčervování a veliké vážení. Je vidět, že maminka Jenifer opravdu ve svém mléčném baru podává šlehanou smetanu, protože váhy našich miminek se pohybují v rozmezí 2,5 až 3 kilogramy . Jsou to nádherní cvalíci. 

Naše manikura - panička říkala, že už moc škrábeme maminku a že nám musí zastřihnout drápky..

Slečna červená je velmi šikovné a chytré děvče ( zřejmě po mamince Jenifer) už ví, že kdo dřív přijde, ten dřív mele....A tak si ustala v misce se svačinou, aby po spravedlivém spánku byla zase první u jídla..Aby ji ostatní nepředběhli......

Naše miminka už jsou ve věku, kdy jim mlíčko od maminky přestává stačit a tak je začínáme přikrmovat - dostavají granulky pro nejmenší miminka s přídavkem našeho domácího kozího sýra. A moc jim to chutná. A po jídle jsou vždycky hrozně ospalí a tak se hned uloží k odpočinku..

Mají pořád dobrou náladu, už si začínají hrát  mezi sebou, učí se chodit  a běhat a taky se umí krásně smát.....

Naše štěňátka rostou jako z vody....a mají krásně modelované hlavičky s výrazným pigmentem...

Máme tři týdny!!

6.4.2021

Našich šest miminek se má čile k světu a dělají radost nejen nám, ale i mamince Jenifer, která je velmi starostlivá a přepečlivá. Nejraději  by svá miminka neopustila ani na minutu. Musím ji vždycky přesvědčovat, aby se šla vyvenčit a proběhnout s ostatními a aby si trošku odpočinula. Miminka bez problémů ve stáří 14 dnů zvládla první odčervení a teď je odčervení čeká ještě dvakrát - ve čtyřech a šesti týdnech. 

No a naše štěňátka mají jen dvě činnosti - jídlo a spánek. Maminka Jenifer má neustále mléčný bar k dispozici a miminka se v něm cítí jako v ráji. A když už jsou přecpaní k prasknutí, tak spí a spí jako šípkové Růženky

 

Smutná zpráva

29.3.2021

Bohužel jedna z holčiček dostala zánět, který se nám nepodařilo zvládnout ani pomocí antibiotik a opustila nás. Tyto chvíle jsou pro mne vždy ty nejtěžší, ale nedá se nic dělat, musíme respektovat přírodu. Ne všechna štěňátka, která se narodí, vyrostou a dělají radost svým novým rodinám, osud je někdy krutý a nemilosrdný. Všichni to dobře ze života známe..Hrozně těžce to nese Jenifer, která svoji holčičku pořád hledá. 

Miminka z vrhu V mají 10 dnů

27.3.2021

Naše Véčka už mají deset dnů a rostou do krásy. Začínají se jim pomalu otevírat očička a učí se koukat na svět.  Maminka Jenifer ve svém mléčném baru čepuje šlehanou smetanu a miminka rostou rychlostí blesku..Všichni už mají přes jeden kilogram, největší je modrý klučík, ten má  už 1300g. Také jsme  jim už rozdali krásné nové rozlišovací obojky s tlapičkama. Jen s maminkou Jenifer vedu neustálý boj, naprosto nesnese, aby miminka ve svém porodním boxu měla vetbed deku, která je zahřívá. Kdykoliv tam deku dám, tak Jenifer ji zchumlá na jednu obrovskou hromadu ( ve které má zamotané minimálně jedno miminko ) a tváří se, že deka tam zkrátka nemá co dělat. A já ji pořád vysvětluji, že deka má svůj význam, ale Jenifer má svoji hlavu a tváří se, že ona ví, co je pro její děti nejlepší. Ví, že otužování je v módě a tak je zkrátka in..

Přivítali jsme na svět miminka Jenifer a Kalíška

17.3.2021

Naše Jenifer je odjakživa chytré děvče a se vším si ví vždycky  rady. A dokázala to i tentokrát. Pozorně sledovala Haničku, jak přivádí na svět svá miminka a celou dobu klidně spala a odpočívala. Ve chvíli, kdy se Haničce narodilo poslední mimnko, tak se Jenifer probudila, protáhla se a prohlásila: "Tak teď se na to vrhnu já.... " A pustila se do práce.. Jenifer je veliká šikulka, porod miminek zvládla s velkým klidem a rozvahou a moc se snažila a úžasně spolupracovala .. První miminko se narodilo v 19 hodin a do půlnoci Jenifer přivedla na svět osm štěňátek. Bohužel poslední chlapeček svůj příchod na svět nezlvládl a tak nám v bedýnce pískají  4 princové a 3 princezny. Miminka jsou krásně silná a statná a porodní váhy mají 500 až 580g.