Benji Moravia Mystery

Benji - to je nekonečný příběh, nemám tolik místa, abych popsala, jak skvělý je. Miluje celý svět a je skálopevně přesvědčen, že celý svět musí milovat jeho. Rozdává lásku a nadšení každou minutou svého bytí. Má obrovské lovecké a sportovní srdce a dal by za nás i život.

Již šestý rok mne provází na každém kroku, ve chvíli, kdy začnu sedlat Lenku, začne velmi hlasitě dávat najevo, že bez něj nikam jet nemůžeme. A když napadne sníh a vyrazíme na lyže (je mu jedno či běžky nebo sjezdovky) a Benji nesmí chybět. Běží vedle vleku a při jízdě dolů štěká jako o život a chce být rychlejší než my - strašně nerad prohrává. Ve chvíli, kdy je pozadu, tak běží a zoufale vyje. Hrozně rád s dětmi sáňkuje a dovádí ve sněhu.

Doprovází mne na mých pracovních a služebních cestách, ochotný na mne čekat několik hodin v autě nebo v kanceláři. Ve chvíli, kdy vycházím z domu s kufrem, okamžitě sedá do auta rozhodnutý, že jede se mnou. Velmi těžko mu vysvětluji, že tentokrát musí zůstat doma, to pak sedí na místě, kde normálně parkuji a vyhlíží mne. Přivítání je pokaždé naprosto bouřlivé!

Miluje atmosféru výstav – vždy dělá všechno proto, aby byl obdivován. Spolu jsme prožívali naše první výstavy v životě, učili jsme se zvládat obrovskou trému, výstavní postoje a správné předvádění. Prožili jsme spolu neskutečně krásné okamžiky, na které nikdy nezapomenu…

Dnes je Benji uznávaným vůdcem celé smečky, je učitelem všech našich štěňat a mladých psů. Ve svých 6 letech je na vrcholu svých sil, v dokonalé fyzické kondici.

Je spolehlivým hlídačem, je až neuvěřitelné, jak dokáže náš domov bránit a v případě naší nepřítomnosti nepustit nikoho dovnitř. Zkrátka Benji je jenom jeden……..

BENJI MORAVIA MYSTERY

ČLP/AC/27673
Šampion ČR
DKK 2/3
ZV I. cena

1. 8. 1998 - Hradec Králové
Velmi nadějný

6. 2. 1999 MVP Brno
V 1 CAJC Nejlepší mladý pes

24. 4. 1999 SV Zubří
V CAJC - Nejlepší mladý jedinec výstavy

9. 9. 1999 OV Valašské Meziříčí
Vítěz třídy

5. 2. 2000 MVP Brno
V 2 res. CAC

22. 4. 2000 SV Zubří
V1 CAC

1. 7. 2000 MVP Brno
V1 CAC

SV Zubří p. Jackie Rowland (GB)
(Posudek z Benjiho poslední výstavy - jeden z těch, kterých si vážím nejvíc - od špičkové anglické rozhodčí):
V1, CAC. Velmi kompaktní kokr, dobré tělo s velkým žebry, krásně tvarovaná a dobře zaúhlená zadní fronta, správně vyvážená hlava, správné končetiny a tlapky, správně nasazená proutek neustále v pohybu, velmi veselý kokr.