VRH T

Tally, Tara, Terry, Theresie, Teddy,  Teo, Theodor, 

Všechna štěňátka z tohoto vrhu jsou zadaná

malá princeznička

7.11.2020 Už máme 6 týdnů

Teda lidi, tohle Vám musíme napsat a musíme si postěžovat na naši paničku..V sobotu bylo u nás na Karpentné moc krásně, od rána svítilo sluníčko a my jsme se těšili, že si užijeme krásnou sobotu. A když přijela teta Mařťa, tak jsme se těšili ještě víc, že bude zábava a legrace

Ze začátku to bylo super, teta s námi byla v pokojíčku a hrála si s námi a přivezla nám super hračku - plyšového zajíce a my jsme přece lovečtí psi a tak jsme si s ním hned hráli. No ale panička nám to zkazila..Přišla a říkala, že jdeme fotit..no tak jsme si říkali, že na to už jsme zvyklí, že si budeme hrát venku a řádit a ona bude zase někde schovaná v nějaké díře a bude si s námi hrát na schovky a bude se zlobit, když ji najdeme a začneme ji okusovat. Minule to byla skvělár zábava, panička klečela na zemi a na hlavě měla tu super čepici s copama a snažila se vyfotit kámošku oranžovou, která zronva krásně pózovala ( samozřejmě jsme se na paničku domluvili). No a hádejte, co jsme udělali my - čtyři jsme se zavěsili na ty copy a snažili jsme se je utrhnout (ale držely fakt pevně) a další dva jsme paničku okusovali  - protože jsme věděli, že ona to vydrží a neuteče ( to dělá vždycky, když chce někoho vyfotit). Tak už jsme si vymýšleli taktiku, co vymyslíme dneska.

Ale bohužel tak to nebylo, místo abychom si hráli, tak po nás chtěla, aby jsme stáli na stole rovně a vůbec se nehýbali. To přece musí každý uznat, že to nejde, když je kolem tolik super věcí, které je potřeba prozkoumat. Musíme uznat, že se snažila a že nám dávala různé dobrotky jako piškotky, šunku a sýr, ale to nás v tu chvíli vůbec nezajímalo. Neber úplatky, neber úplatky - to je naše heslo s tím se řídíme. My jsme si chtěli hrát a řádit, to je to, co nás nejvíce baví. 

Panička sice říkala, že se o ni pokouší infarkt a že vůbec nechceme poslouchat, ale my jsme byli stateční a byli jsme hrozně rádi, když řekla, že už nic nefotí, že to nemá cenu....Zase jsme mohli dělat to, co nás baví nejvíce a řádili jsme po celé zahradě.

A Vy se aspoň můžete podívat na výsledky našeho snažení:

 

Teddy z Karpentné

Teo z Karpentné

Theodor z Karpentné

Terry z Karpentné

Theresie z Karpentné

Tara z Karpentné

Tally z Karpentné

 

 

5.11. 2020  Naše dnešní dobrodružství

Nemáme ten život jednoduchý. Včera celý den lilo jako z konve a panička nás zase podceňuje...řekla, že musíme zůstat doma, že  jsme ještě malí a že bychom se mohli nachladit. Ona vůbec nechápe, že už jsme velcí, stateční a otužilí a že se deště nebojíme. Tak jsme si hráli doma a naučili jsme se spoustu nových věcí, asi ta nejlepší byla, že jsme dokázali stáhnout celou velikánskou deku z paniččiny postele a krásně jsme si s ní hráli ( což se jako vždy nesetkalo s pochopením  však víte od koho). Odpoledne nás to už ale přestalo bavit a tak jsme zkoušeli sborový zpěv a docela nám to šlo....přece jenom jsme potomky vlků a tak jsme vyli opravdu krásně.

Ale počasí se umoudřilo a tak dnes ráno jsme s nadšením vyrazili ven už v sedm hodin.Panička byla ráda, říkala, že jsme udělali hrozný nepořádek ( to my si teda vůbec nemyslíme) a že se nadře, než to všechno uklidí. 

Na zahradě dnes bylo nádherně, všude bylo plno vody a to nás moc bavilo...S velkým nadšením jsme vyrazili na průzkum

Už jsme se moc těšili na naši kámošku, která se k nám s nadšením přidala.Moc jsme si to užívali a záviděli jsme naší kámošce, že umí skákat líp než my..Vyskočila nahoru na náš domeček a sledovala naši marnou snahu vyskočit za ní..A panička se nám smála...Ale my za chvíli vyrosteme a pak tam určitě vyskočíme.

Moc jsme si to užívali a zase umíme spoustu nových věcí. Třeba už umíme používat náš nos. Umíme skákat ze schodů, vyšplhat se do kopce,spadnout do díry, vylézt ven.Jsme totiž hrozně šikovní .

Je samozřejmě jasné, že průzkumníci se musí maskovat, aby splynuli s okolím a byli neviditelní. A my jsme se opravdu snažili, aby naše kožíšky nebyly bílé a abychom byli nenápadní jako správní lovečtí psi. A fakt se nám to povedlo.

A kdo myslíte, že to zase zkazil??? No jasně, uhodli jste -  panička řekla, že má přijít paní doktorka a že se musíme umýt..

Prohlíželi jsme si tlapičky a nezdálo se nám to tak hrozné...ale aby bylo vidět, že se fakt snažíme, tak jsme se zkoušeli umýt sami.

 

Ale paničce to nestačilo. Představte si, že nás všechny nanosila do vany a koupala nás. Teplá voda se nám líbila a bylo to docela fajn. Ale co teda nás vůbec nebavilo, to bylo to sušení a fénování.

Ale co bychom pro naši milovanou paničku neudělali, krásně vykoupaní a navonění jsme čekali na naši paní dotorku. 

Paní doktorka nás všechny podrobně prohlídla a říkala, že jsme všichni zdraví a krásní a panička z toho měla velkou radost...A my jsme byli všichni stateční a ani jsme nepípli, když nás píchali a vrtěli jsme ocáskem a chtěli jsme olíznout paní doktorku.

Byl to dnes den plný dobrodružství a tak si musíme pořádně odpočinout...

 

 

3.11.2020 Pracovitá oranžová princezna

Slečna oranžová je velmi pracovitá a svědomitá....Pilně se zapojila do rozebírání starého křesla, které jsme v létě používali na chvíle odpočinku na naší zahradě...Naše děvče nezapře krev svých předků a do všeho se pouští s obrovskou radostí a energií.

3.11. 2020 Náš ranní piknik

Každé ráno s radostí čekáme, až nás panička vynese ven na čerstvý vzduch.....a nemůžeme se dočkat. Ale paničce to dlouho trvá, prý nás neunese všech sedm najednou ( nemyslíte, že by měla začít trochu posilovat?) , ale musí jít na dvakrát, jednou bere 4 z nás a potom tři....a dneska říkala, že už jsme těžcí, že už nás bude nosit po dvou...No, moc tomu nerozumíme, co vlastně po nás chce - pořád nám chystá nějaké dobroty a říká, abychom papali, že musíme hezky růst a my statečně sníme všechno, co nám nachystá  a ona si pak stěžuje, že nás nemůže unést..

..

Už jsme Vám včera říkali, že máme dva super kámoše...teda spíš kámošky..Naše paní doktorka ( kterou máme moc rádi a vždycky ji nadšeně olizujeme) nám přivezla dvě kočičí holčičky z ůtulku a ty jsou moc fajn. Mají pochopení pro naše hry a moc je to s námi baví. No a my se s nimi rádi rozdělíme o dobré jídlo.

Po snídaní si vždycky jdeme hrát a to nás na naší zahradě opravdu moc baví. Je tady tolik zajímavých věci a plno dobrodružství.A tak se učíme používat takový  ten černý knoflík, co máme na konci tlamičky ( panička říká, že to je čenich).

...

Dneska jsme přemýšleli nad tím jestli z nás nebudou vegetariáni. To prý je moderní. No zkoušeli jsme trávu, různé listí, ale asi to neklapne, maso nám chutná mnohem víc.

 

A neuvěříte, co jsme objevili!!!! To bylo žúžo, bylo to super, takové černé, mazlavé a perfektné to vonělo a mohli jsme si tím pomalovat naše kožíšky. Moc se nám to líbilo. Ale vždycky, když se nám něco líbí, tak nám to panička zkazí...prý to je bahno a tomu se máme vyhýbat obloukem..

Ale to přece nemohla myslet vážně...

 

Začali jsme se bát, že budeme muset zpátky domů do našeho pokojíčku a tak jsme se rozhodli, že budeme hodní a budeme si hezky hrát. Zkoušeli jsme i kotrmelce a docela nám to šlo...A panička se nám smála, tak jsme jí určitě uělali radost, že jsme šikulky.

A taky jsme si říkali, že se musíme věnovat zvelebování našeho domečku. Po našich minulých úpravách panička říkala, že na výstavy už  ho sebou vozit nemůže a že je teda celý náš. No a tak jsme se pustili do dalšího vylepšování, aby se nám hezky bydlelo....

 

Je jasné, že po takové těžké práci a dřině jsme hrozně moc unavení a tak si musíme odpočinout....ale dnešní dopoledne jsme si opravdu užili..

 

 

2.11. 2020 Máme nové portréty

Panička říkala, že už jsme velcí a že budeme dělat portréty....moc jsme se na tu novou hru těšili, ale byli jsme hodně zklamaní...Vůbec nás to nebavilo....ale prý se to musí, aby všichni viděli, jak vypadáme....

Naše princezny

 

Naši princové

1.11.2020

Už jsme zase o kus větší a všechno nás zajímá...a začínáme mít na spoustu věcí svůj názor....tak jjsme se rozhodli si upravit náš domeček, který máme venku a chodíme tam odpočvat poté, co se jsme unavení z průzkumu naší zahrady.....jsme rození architekti.....ale jestli si myslíte, že jsme se dočkali zasloužené pochvaly a odměny, tak se mýlíte.....naší paničce se to nelíbilo ani trochu....holt některým lidem se nikdy nezavděčíte....

Každý den se pouštíme do nových dobrodružství....a máme hodně práce, protože naše zahrada je obrovská a ještě ji ani zdaleka nemáme prozkoumanou celou.....

pěkně za sebou tři štěňátka jdou.......

začínáme už i bez problémů zvládat schody a skoky do hlubiny.....a moc nás to baví.....

no a po každé dřině musí přijít zasloužená odměna a tak se s chut vrháme na jídlo, které nám panička připraví....a moc nám to chutná...

No a někdy už nás to venku nebaví a tak chceme domů, zpátky do svého pokojíčku, kde je přece jenom tepleji....a máme tam plno plyšáků...a tak si sedneme před dveře a způsobně čekáme....

A když slušnost nezabírá, tak zvýšíme hlas....

Já chci domů!!!!!!!

 

30.10.2020

Věštinu času se o nás stará maminka Debie, máme ji moc rádi, je to super mamka....Ale tentokrát nás dostal na hlídání taťka Kalif.....A my jsme byli moc rádi, i když jsme ho zlobili, tak měl s námi svatou trpělitvost ( to teda říkala panička, že ji má svatou) a nám se to moc líbilo..Hráli jsme si na Otesánka - sněd jsem mámu a zkoušeli jsme sníst tátu, ale nějak se nám to nepovedlo.....

 

a taky se moc rádi necháváme hladit....

29.10.2020

Čas letí jako splašený a my už máme 5 týdnů a zase jsme o kus větší...A panička říká, že vypadáme jako medvíďata...Ale je to tím, že naše maminka Debie ve svém mléčném baru čepuje šlehanou smetanu a taky už dostáváme granulky s kuřecím masem a vývarem a to nám opravdu moc chutná...Začínáme se otužovat a zvykat si pomaličku na pobyt venku a tak, když je hezké počasí, tak poznáváme venkovní svět....a to nás moc baví.....co nás teda nebaví je to, že když se trošičku umažeme ( jsme jenom od takového voňávého blátíčka, které si umíme rozmazat po celém těle), tak nás panička hned všechny koupe a zlobí se, že má s námi hodně práce....

.

 

Trénujeme skoky do dálky, do hloubky a do výšky....a nemyslete si, není to nic jednoduchého....to se jeden musí hodně soustředit a nasbírat spoustu odvahy a .....HOP!!!

A občas přijde i chvíle, kdy se rozhodneme, že uděláme paničce radost a ukážeme, že  umíme  i pózovat...aby panička mohla udělat hezkou fotečku......ale to se nám moc často nechce...

Taky už máme super kámoše...Panička si covezla z útulku dvě koťátka a to jedno je s námi super kámoš....dělíme se s ním i o jídlo a pořád si s ním hrajeme

 

22.10.2020

Naše miminka z vrhu T už mají 4 týdny a dělají nám jen samou radost... Už mají za sebou dvojí odčervení a stříhání drápků a už začínají vymýšlet spoustu her a dobrodružství. .Dnes byla poprvé venku na zahradě a jejich první výlet za hranice všedních dnů se jim moc líbil

Svítilo krásně sluníčko a naše miminka se s velkou vervou pustila do objevování světa....a hlavně osobní souboje byly na programu dne....

také se učíme překonávat překážky...nikdo by nevěřil, kolik úsilí stojí překonat strach a zvládnou svůj první seskok ze schodu

Slečna oranžová je zlaté dítě a umí se krásně smát....

 

Slečna fialová má neustále dobrou náladu a do všeho se pouští s velkou radostí

 

24.9.2020

Tak jsme se konečně v době covidové dočkali.....A po dlouhé době jsme na Karpentné s velkou radostí přivítali nová miminka. Debie a Kalíškovi se narodilo nádherných 7 miminek - 4 holčičky a 3 krásní chlapečcci. Po velmi dlouhé době se nám narodila převaha holčiček a máme z toho velikánskou radost. Debie se o svá miminka vzorně stará a protože, jak už je jejím zvykem, tak má velmi silné a výživné mlíčko a tak miminka rostou před očima.....Porodní váha miminek se pohybovala v rozmezí 450 - 550g. Mléčný bar je na rozdíl od restaurací otevřen neustále a  všechna miminka ho neustále okupují....a obejdeme se i bez výdejního okénka.....Miminka jsou nádherná a silná se silnou kostrou, krásně modelovanýma hlavičkama a výrazným pigmentem......