Historky

Mezinárodní výstava psů Nitra

17.9.2020

Nádherný slunečný den jsme strávili na Mezinárodní výstavě v Nitře a byl to opravdu parádní den s úžasnými výsledky. Velmi mne potěšilo posuzování paní rozhodčí Lindy Volárikové, která každého pejska posuzovala velmi pečlivě a i když se nepsaly posudky, tak každému vysvětlila co se jí na daném pejskovi líbí a co ne a proč dostal takovou známku.Paní Voláriková je velmi renomovaná zahraniční rozhodčí a posuzuje po celé Evropě a jejího ocenění si nesmírně vážím.

A z našich výsledků máme obrovskou radost: Vybojovali jsem čtyři první místa a jedno druhé - to jsou výsledky z kategorie snů..

Musím přiznat, že jsem byla nesmírně hrdá, když jsme nastoupili do finále o nejlepší fenu plemene zlatý retriever a z pěti vítězek kategorií byla tři děvčata z Karpentné - Nancy, Jenifer a Ivuschka...co víc si chovatl může přát?? Na tento  krásný pocit dlouho nezapomenu....Nesmírně si tohoto ocenění vážím.

 

JCH CZ, CH CZ, SK, Pl, Ro Kalif Iz Doliny Solnca

working class: Excellent I., CAC

Velkou radost nám udělaly děti našeho zlatého plyšáčka Directa..

JCH PL, CH CZ Jenifer z Karpentné

(Direct Hit Iz Doliny Solnca x Ellie z Karpentné)

working class: Excellent I., CAC, res. CACIB

Nancy z Karpentné

(Direct Hit Iz Doliny Solnca x Ellie z Karpentné)

Intermediate class: Excellent I., CAC

JCH CZ, CH CZ, SK, PL, RO, AU, HU Ivuschka z Karpentné

( Direct Hit Iz Doliny Solnca x Debie z Karpentné)

champion class: Excellent I., CAC

Ivuschka se stává čekatelem titulu Grand Šampion Slovenska.

Orro z Karpentné

( Direct Hit Iz Doliny Solnca x Hannah z Karpentné)

junior class: Excellent II.

Judge: Mrs. Linda Voláriková (SK)

Národní výstava psů Brno

14.9.2020

Celé jaro a léto jsme museli kvůli koroně sedět doma na Karpentné a tak září máme neskutečně nabité, každý víkend absolvujeme nějakou výstavu či zkoušky.  Tentokrát jsme si nádherný sobotní slunečný den ve společnosti přátel a kamarádů užili na Národní výstavě v Brně, která se původně měla konat v dubnu v Ostravě.

A musím říct, že z výsledků naší výstavní partičky mám velikánskou radost.

Princess z Karpentné

junior class: Excellent I., CAJC, BOB Junior

Naše Princesska se už uzdravila a zase běhá jako vítr a k mé velké radosti vyběhala vítězství ve třídě mladých a vybojovala i titul BOJ a stává se tak čekatelem titulu Junior Champion CZ. Je to velká bojovnice a má můj nesmírný obdiv za své neskutečné retrívří srdce, která vkládá do všeho, co dělá.

 

Jenifer z Karpentné

open class: Excellent I., CAC, National winner, BOS

Naše Jenifer dnes měla svůj den, vyhrála třídu otevřenou a dostala titul CAC, ve finále se stala nejlepší fenou a vyběhala tituly Národní Vítěz a titul BOS!!!!

Ivuschka z Karpentné

champion class: Excellent I., CAC

Ivuschka started Grand Champion CZ

 

Kalif Iz Doliny Solnca

open class: Excellent II., res. CAC

Nenuoramos Lord Wizard

Champion class: Excelent II., res. CAC

Roy z Karpentné

Junior class:Excellent III

.

Náš Roy dnes se svojí paničkou Janičkou absolvovali svoji životní výstavní premiéru a to velmi úspěšně. Obsadili nádherné třetí místo a my jim moc a moc gratulujeme a Janičce patří velký dík za to, že se o Roye stará s obrovskou láskou..Jsou skvělá dvojka a žijí jeden pro druhého. 

Nancy z Karpentné intermediate class: Excellent III.

Judge: Ing. František Korda (CZ)

Moc děkuji všem kamarádům a majitelům našich odchovů za nádherný den.....A také za fotky, protože stáří je neradostné a já jsem si sice foťák vzala, ale jeho baterka zůstala v kuchyni na stole.....a bylo jí tam moc dobře...

Takhle vypadá náš tým po skončení výstavy....

.

OVVR Rajnochovice

6.9.2020

Sarah z Karpentné - 180 bodů

Vždycky si naivně myslím, že po 21 letech chovu psů mne už naši miláčci nemohou ničím překvapit....A tento den mi zase dokázal, že opak je pravdou...Jednou ze základních podmínek pro zařazení zlatého retrievra do chovu je úspěšné absolvování zkouške OVVR a proto jsme vyrazili na  OVVR do Rajnochovic.

Přihlásila jsem Princess, která se pomalu úspěšně zotavuje ze svého zranění a aby Princess nebylo smutno a byla v psychické pohodě, tak jsem přihlásila i naši malou Sáru, aby si to prostě jen tak zkusila a získala zkušenosti.

Sarah z Karpentné -180 bodů

K mému obrovskému  překvapení sedmiměsíční Sára zkoušky úspěšně absolvovala s počtem 180 bodů, i když udělala pár chyb, tak jsem z jejího výkonu nadšená...Pracovala s obrovskou radostí a nadšením, ničeho se nebála, do každé disciplíny se vrhala s velkou chutí a energií. Byla jsem na ni hodně pyšná. Sárinka drží u nás jeden primát - je první v našich chovatelské stanici, kdo úspěšně absolvoval zkoušky OVVR v 7 měsících a tím má splněnu jednou z podmínek pro uchovnění.

Celou dobu zkoušek jsem dávala bedlivý pozor, aby Princess byla v pohodě a když už před námi byla poslední disciplína voda, tak se mi nesmírně ulevilo, protože jsme celý srpen v rámci rehabilitace chodily plavat a Princess si to užívala s velkou radostí. A byla jsem si jistá, že voda, nebude pro Princess žádný problém. Ale chyba lávky - vždy, když si je člověk jistý, tak je všechno jinak. Naše milá .Princess se prostě rozhodla, že dnes se neplave. Celý den pršelo a bylo docela zima a tak naše madam si prostě kožíšek máčet nebude. Pobavily jsme nesmírně celé osazenstvo zkoušek, protože já věrná svému heslu, že poslouchat se prostě musí, jsem skočila do rybníka v botách a oblečení a s Princess jsme společně pro ten aport doplavaly. Princess byla hodně překvapená, že jsem do té ledové vody skočila a věděla, že mne opravdu vytočila a tak způsobně plavala zpět na břeh ( byla mnohem rychlejší než já, kterou táhlo oblečení nasáklé vodou ke dnu)  a tam vzorně seděla na břehu s aportem v mordě a čekala, až já nechopná a zmrzlá se vyškrábu na břeh.

A tak jsme samozřejmě ze zkoušek vypadly....Ale mám obrovskou radost, že Princesska zkoušky v deštivém počasí fyzicky zvládla bez problémů a pracovala moc hezky a moc ji to bavilo...Vodu docvičíme a zkusíme to příště...

Fotky z vody nejsou ze zkoušek, naše společné plavání bohužel nikdo nevyfotil...

Moc děkuji paní Soni Sehnalíkové za perfektně připravené zkoušky, byl to fajn den a moc gratuluji všem úspěšným kolegům a jejich pejskům.

Neuvěřitelný víkend na Klubové výstavě KCHLS v Humpolci

29.8 - 30.8.2020

Nádherný víkend jsme prožili na Klubových výstavách v Humpolci.. Tyto výstavy jsou každoročně nejprestižnějsí v ČR a i letos se sjela obrovská konkurence - 139 zlatých retrievrů. .Jeli jsme tam bez nejmenších ambicí s cílem si to prostě užít a setkat se s kamarády a přáteli po dlouhé době, kdy jsme byli kvůli koronakrizi odříznutí od světa a od lidí  a podívat se na krásné jedince našeho milovaného plemene.... A ještě teď nevěřím tomu, co se nám všechno podařilo - Naš Lordíček  ve svých 7,5letech vyběhal  v neděli titul Best of Breed a stal se  v  vítězem plemene a Best in show třídy čestné.... A Ivuschka vyběhala v neděli titul BOS a stala se nejlepší fenou plemene zlatý retriever...

A ani ostatní členové našeho výstavního týmu se tento víkend nenechali zahanbit. Naše výsledky mi udělaly nepopsatelnou radost.....

C.I.B., C.I.E. MultiCH Nenuoramos Lord Wizard

Náš Lordíček  ve svých 75 letech už po výstavách moc nejezdí, věnuje se hlavně štvanicím a lovu, což je jeho velká vášeň a po dlouhé době se s námi na výstavu vydal.A byla to excellentní jízda - oba dva dny se předváděl s nekutečnou radostí a temperamentem a sklidil od rozhodčích slova chvály. A jeho výsledky mi vehnaly do očí slzy radosti a štěstí

honor class: 2x Excellent I.,

30.8. - Best of Breed!!!!

BIS Honor class!!!!!!

 

Ivuschka z Karpentné

(Ellie z Karpentné x Direct Hit Iz Doliny Solnca)

Naše Ivuschka se jako vždycky nesmírně snažila a předváděla se s obrovskou radostí a nadšením a v neděli vyhrála třídu šampionů a titul BOS!!

A ke svým titulům Šampion PL, HU, AU, SK,  přidává i titul Šampion ČR.

champion class:

Excellent II., res. CAC

Excellent I., CAC, Best female, Winner Vysočina , BOS

 

Sarah z Karpentné

(Hannah z Karpentné x Kalif Iz Doliny Solnca)

Naše nejmladší účastnice výpravy Sára  se poprvé v životě s ními vydala na výstavu. A premiéru měla úžasnou - vyhrála po oba dva dny třídu dorostu a skvěle se prezentovala  - s obrovskou radostí a energií, při běhu jsem jí sotva stačila. Dcerka Haničky a Kalíška je naší velkou nadějí do budoucna.

puppy class: 2x Very promissing I.

,

Kalif Iz Doliny Solnca

working class: Very good

30.8. 2020 Excellent II., res. CAC

Ani náš Kalíšek se v početné konkurenci neztratil, v neděli vybojoval nádherné druhé místo ve třídě pracovní a udělal nám tím velkou radost. 

 

Princess z Karpentné

junior class: Excellent, Excellent III.

Největší vítězství, ale vybojovala naše Princesska - 3 měsíce zápasila s následky zranění a byl to mnohdy těžký boj a byly chvíle, kdy jsem brečela zoufalstvím a beznadějí. Ale naše Princess je neskutečný bojovník a už zase běhá jako vítr....A její třetí místo v konkurenci 20 mladých fen mi po tom všem, co jsme spolu prožily, přijde opravdu neuvěřitelné a ještě teď tomu nevěřím. Smekám  před naší mladou bojovnicí....

Velkou radost nám udělaly i naše odchovy a jsme na ně moc pyšní..

Nancy z Karpentné: 2x Excellent

Kimmi z Karpentné: Excellent IV

Kirby z Karpentné: 2x Excellent

Lord z Karpentné: Very good

Judge: Ing. Franitšek Korda, PhDr. Radim Kašpar

Mrs. Zdenka Jílková - BIS honor class

Děkuji všem kamarádům a přátelům za nádherný víkend, bylo to skvělé se s Vámi zase setkat a užít si psí víkend... Moc děkuji všem majitelům našich zlatíček za jejich péči a lásku, kterou věnují svým čtyřnohým miláčkům.

Gratulujeme všem úspěšným a v neposlední řadě moc děkujeme organizátorům tohoto nádherného psího víkendu!!! Moc děkujeme!!

 

Náš úspěch na Mezinárodní výstavě psů v Nitře

17.7.2020

Hurá..konečně jsem po dlouhé době koronavirové izolace vyrazili za hranice všedních dnů....na Mezinárodní výstavu psů do Nitry

A moc jsem si výstavní den užili, bylo moc fajn,setkat se zase s kamarády ze Slovenska...Velmi se mi líbila skvělá organizace výstavy v koronavirové době  a moc děkuji organizátorům za parádní den.

JCH CZ, CH CZ, PL, RO Kalif Iz Doliny Solnca

Excellent I., CAC - NEW CHAMPION SLOVAKIA!!!!

Náš Kalíšek tímto vítězstvím splnil všechny podmínky pro udělení titulu šampion Slovenska!! a uděll mi obrovskou radost..

JC CZ, MultiCH Ivuschka z Karpentné -

working class. Excellent II., res. CAC

CH PL Hannah z Karpentné - open class

Excellent II., res. CAC

Nancy z Karpentné - intermediate class:

Excellent II., res. CAC

Výstavní premiéru měl dnes Orro z Karpentné se svojí milovanou paničkou Lenkou a zvládli to na jedničku....Vybojovali ocennění Excellent IV. ve třídě mladých a já moc a moc gratuluji k úspěšné premiéře.

..

Judge: Eva Felszeghyová (SK)

1.4.2020 První Apríl na sněhu...

Tak letošní první apríl se opravdu povedl....Několikrát jsem se ráno dívala do kalendáře, jestli náhodou nejsou Vánoce...Přes noc napadla spousta

sněhu a naše partička si to neskutečně užívala a řádila jak smyslů zbavená....

2.2.2020 DUO CACIB Brno

Tento týden jsme měli velmi nabitý, tři dny jsme strávili na honech, v pátek jsme slavnostně uzavřeli loveckou sezónu, v sobotu umyli bahno a vyčesali bodláky a v neděli jsme s Kalíškem, Princesskou a Jenifer vyrazili do Brna na mezinárodní výstavu...
A byl to prostě parádní den, ještě pořád tomu nevěřím...všichni tři členové naší výstavní partičky vybojovali ve své kategorii první místo ….

Tentokrát se největší hvězdou naší výpravy stala Jenifer - v silné konkurenci vybojovala vítězství ve třídě otevřené a ocenění Excellent I. CAC, ve finále o nejlepší fenu vybojovala vítězství a titul CACIB a tímto se stává čekatelem prestižního titulu Interšampion a v boji o vítězství v plemeni získala titul BOS!!!!! Jenifer se po odchovu štěňátek vrací na výstavní mola ve velkém stylu...Jako vždy se předváděla s obrovskou radostí a celý den si užívala...

JCH PL Jenifer z Karpentné
(CH PL, SK Ellie z Karpentné x MultiCH Direct Hit Iz Doliny Solnca)
open class: Excellent I., CAC, CACIB, BOS!!!
Posudek: 2,5roku, harmonická stavba, korektní velikost, výborná srst, korektní pohyb

Dcerka Jenifer, naše velká naděje Princess se nenechala zahanbit a vybojovala v kategorii puppy ( dorostu) v silné konkurenci 11 slečen fantastické první místo a udělala nám velikánskou radost...Chodila jak panenka a v kruhu si to užívala s radostí a s obrovskou energií.

Princess Z Karpentné
(JCH PL Jenifer z Karpentné x MultiCH Heartbeat Famous Gold)
puppy class : Very promissing I.
Posudek: 8 měsíců, výborná fena, správná velikost, harmonická stavba, výborná srst, správný pohyb

Tentokrát jsme sebou měli jen jediného zástupce mužského pohlaví a to našeho Kalíška - a ani on nezůstal pozadu za děvčaty. Vybojoval vítězství ve třídě otevřené a titul CAC a tím splnil všechny podmínky pro udělení titulu Šampion České republiky. Ve dvou letech je to už třetí šampionát, který se mu podařilo získat a je to borec a my z něj máme velkou radost....

JCH CZ, CH PL, RO Kalif Iz Doliny Solnca
open class: Excellent I., CAC
NEW CHAMPION CZECH REPUBLIC !!!!!!
Posudek: 2 roky, výborný pes, harmonická stavba, správná velikost, výborné svaly, dostatečná stavba kostí, správný pohyb

Judge: Mrs. Ingrid Grill (AU)
Moc děkujeme rakouské paní rozhodčí za příjemné posuzování a za slova ocenění našich čtyřnohých parťáků.
Moc děkuji všem přátelům za podporu a parádní den a gratuluji všem vítězům...