Aktuality

Štěňátka jsou na cestě....

23.2.2021

Milí návštěvníci našich stránek,mnohokrát děkujeme všem za Vás zájem o naši chovatelskou stanici a naši psí rodinku. Jsme moc rádi, že máte zájem o naše štěňátka a velmi si toho vážíme.Naší snahou je odchovávat krásná a zdravá štěňátka, která dělají radost svým rodinám.

Bohužel poslední 4 týdny jsem trávila hodně v peřinách a bojovala jsem s černým kašlem a tak nebylo v mých silách odpovědět všem zájemcům o naše štěňátka, za což se velmi omlouvám a zárověň mnohokrát děkuji všem za pochopení a trpělivost.

Během posledního roku se obrovsky zvedl zájem o štěňátka a poptávka je veliká. Já si velmi vážím zájemců, kteří trpělivě čekají ( a někteří čekají už skoro rok), až se u nás štěňátka narodí. Přírodě neporučíme a je potřeba ji respektovat.

 Štěňátka jsou na cestě a obě maminky - Hanička i Jenifer přibírají a užívají si rozmazlování, ale samozřejmě jako vždy mlčí jako sfingy a nechtějí prozradit, kolik miminek v bříšku schovávají a ani neřeknou kolik bude holčiček a kluků. Pro mne je nejdůležitější, aby obě děvčata toto složité a náročné období v klidu a v pohodě zvládla a aby se nám narodila zdravá miminka. 

V současné chvíli máme tzv. čekací listinu, kde evidujeme zájemce o naše štěňátka. S některýma rodinama jsme už delší dobu v spojení, mnozí se tady byli podívat, seznámit se s naší psí rodnkou a podívat se, jak to v naší chovatelské stanici chodí. Já se vždycky snažím poznat rodinu, do které naše štěňátko odchází, protože mám velký zájem na tom, abychom byli  v kontaktu i nadále a ne aby všechno končilo prodejem štěňátka. Jsem vždy velmi vděčná za fotky a informace ze života našeho štěňátka a snažím se být nápomocna radou a svými zkušenostmi.

Závazné rezervace řešíme vždy až po narození štěňátek, až  víme, že je všechno v pořádku a všichni jsou zdraví. Zhruba za měsíc už bychom měli mít jasno. Je to z toho důvodu, že za dvacet dva let chovu už jsem zažila mnoho těžkých chvil a vím, co všechno se může v období březosti a porodu stát a nechci lidem slibovat něco, co nemohu splnit. Příroda si vždycky rozhodne podle svého a chovateli nezbývá, než mnohdy se slzami v očích a bolestí v srdci toto rozhodnutí přijmout. Z toho důvodu nevybíráme dopředu ani žádné zálohy - dokud nemáme co nabídnout, tak peníze nevybíráme.

Já chápu, že zájemci o štěňátko chtějí mít nějakou jistotu,že štěňátko od nás dostanou, ale dokud nejsou štěňátka na světě, tak bohužel jistota žádná není.

Rezervační poplatek ( většinou ve výši 5 - 8 000Kč) vybíráme až po narození štěňátka a po jeho zaplacení má už budoucí  majitel jistotu, že štěňátko bude jeho a není nabízeno nikomu dalšímu.  Rezervační poplatek je nevratný a v případě nevyzvednutí štěňátka je použit na náklady chovatelské stanice.. 

Pokud máte zájem o štěňátko od nás, tak prosím sledujte tyto stránky nebo můj FB profil, kde jsou vždycky nejčerstvější informace.Jakmile budeme vědět, kolik a jestli máme nějaká štěňátka k dispozici, zveřejníme to.

Držte nám prosím palce, aby všechno probíhalo zdárně a abychom se za měsíc dočkali zdravých a krásných miminek.

Moc děkuji za pochopení    Ivana Kučerová

Informace pro zájemce o štěňátko z Karpentné

Chovatelská stanice z Karpentné byla založená v roce 1999, za tu dobu jsme v naší chovatelské stanici odchovali 10 vrhů plemene anglický kokršpaněl a 20 vrhů plemene zlatý retriever.
Chováme pouze štěňátka s průkazem původu.
Naším cílem je chov zdravých a krásných zlatých retrívrů – typických představitelů plemene - s veselou a oddanou retrívří povahou, kteří přináší svým rodinám radost a štěstí po celou dobu svého života.
Pejsci odchovaní v naší CHS se účastní výstav, jsou využívání v myslivecké praxi, pro canisterapii, jsou nedílnou součástí svých rodin a přináší svým páníčkům mnoho radosti a lásky.

Při plánování štěňátek vždy pečlivě vybíráme rodiče nastávajícího vrhu, klademe velký důraz na jejich zdravotní stav a perfektní kondici.
Všichni jedinci v naší chovatelské stanici mají mnoho povinných i nepovinných zdravotních vyšetření – vyšetření dysplazie kyčelního kloubu, vyšetření loktů, vyšetření srdce, genetické testy na ichtyózu, genetické vyšetření očních chorob – Progresivní retinální atrofie – PRA-prcd, GR PRA1, GR PRA2.
Štěňátka odchováváme v našem rodinném domě, mají k dispozici svůj pokoj,ve kterém žijí celou dobu, kterou tráví v naší chovatelské stanici. Nemáme doma žádné kotce, naši psi jsou součástí naší rodiny.
Velký důraz klademe na socializaci našich štěňátek, chceme, aby svým budoucím majitelům dělala radost a bez problémů si zvykla v nových domovech. Jsou zvyklá na naši přítomnost, hlazení, hraní, lidská ruka je pro ně syndromem bezpečí a radosti. Od malička je připravujeme pro život v rodinách – jsou zvyklí na vysavač, pračku, fén, zhruba od 4 týdnů věku je učíme venčit, mají k dispozici velkou zahradu, kde si hrají s celou naší smečkou a učí se základním psím dovednostem.
Od malička učíme naše štěňátka základním povelům – přivolání, pochvala, venčení, aporty, seznamujeme je se zvěří– samozřejmě přiměřeně jejich věku. Štěňátka jsou pravidelně odčervována a v 6 týdnech naočkována proti základním štěněcím nemocem, jsou pod pravidelným veterinárním dohledem. Štěňátka jsou čipována kvalitními čipy zahraničního výrobce( zn. DATAMARS) a mají vystavené mezinárodní Europasy, které jsou podmínkou pro vycestování štěňátka do zahraničí. Před odchodem do nových domovů jsou štěňátka zkontrolována naší veterinární lékařkou.

V době odběru jsou štěňátka plně socializovaná – jsou zcela nezávislá na matce, schopná samy přijímat potravu, aklimatizovaná, jsou otužilá a zvyklá pobíhat venku (v závislosti na povětrnostní situaci).
Zájemcům se snažíme vybrat štěňátko podle jejich nároků a představ – každé štěňátko má jinou povahu a my již od narození pozorujeme reakce štěňátek v různých situacích a na různé podněty. Jsme s nimi v každodenním kontaktu a sledujeme jejich chování.
Pro naše štěňátka se snažíme najít milující páníčky, kteří jim poskytnou domov plný lásky a radosti. Netrváme na tom, že majitelé našich miminek jsou povinni jezdit na výstavy, ale máme jednu základní podmínku – štěňátko se musí mít dobře, musí mít všechny podmínky pro svůj zdárný vývoj a musí se stát součástí rodiny.
Samozřejmostí jsou naše rady, pomoc s výcvikem, s úpravou srsti , či pomoc s předvedením na výstavách. Jsme vždycky moc šťastní, když nám majitelé přivezou štěňátko ukázat nebo nám pošlou fotky či nějakou zprávu, jak pejsek roste….Pořádáme pravidelné výcviky zaměřené na poslušnost, základní výcvik, přípravu na základní zkoušky OVVR, na lovecké zkoušly vyššího typu. Organizujeme i výcviky štěňátek, tzv. psí školku…

Zlatý retriever je nádherný dlouhosrstý pes a potřebuje pravidelnou údržbu a odbornou úpravu srsti. Po domluvě Vám pejska rádi ostříháme a upravíme. Stříhání trvá cca 1,5hodiny, záleží samozřejmě na tom, jak moc je pejsek zarostlý. V průběhu úpravy ošetřujeme i drápky a zkontrolujeme celkový stav Vašeho pejska.
Cena za štěňátko zahrnuje: rodokmen, očkování, odčervení, čip Datamars, registraci v mezinárodním registru ( v případě, že se pejsek ztratí, tak je podle čipu lehce dohledatelný), mezinárodní Europas, výbavičku pro první dny u nového majitele.

Pokud máte zájem o naše štěňátko, kontaktujte nás prosím mailem nebo telefonem e-mail: ivcakuc@seznam.cz tel:737 279 808
Rádi Vám zodpovíme veškeré Vaše otázky a klidně se k nám po domluvě můžete přijet podívat, seznámit se s naší smečkou , rádi Vás uvítáme u nás na Karpentné

Ing. Ivana Kučerová

Proč děláme genetické testy u našich pejsků?

Cílem naší chovatelské stanice je odchovávat zdravá štěňátka, která budou dlouhá léta přinášet radost svým rodinám. Kromě vyšetření dysplazie kyčelních a loketních kloubů provádíme i genetické testy na následující choroby – Ichytyóza a progresivní retinální atrofie.

Genetické testy provádíme ve specializované sertifikované laboratoři Genomia v Plzni.

Našim cílem je neprodukovat štěňátka, která by byla pozitivní (P/P) na následující choroby, což v praxi znamená, že se u nich choroba projeví. Proto vždy vybíráme chovný pár rodičů tak, aby narozená štěňátka byla clear (N/N) nebo carier(N/P) a tudíž u nich choroba nemůže propuknout.

Popis testovaných chorob jsme převzali z materiálů společnosti Genomia Plzeň.

Ichtyóza u plemene zlatý retriever

Ichtyózy tvoří heterogenní skupinu geneticky podmíněných dermatóz charakterizovanou abnormálním odlupováním kůže po celém těle. Název ichtyóza pochází z řeckého ichtys-ryba, protože odlupující se kůže často připomíná rybí šupiny. Genetické příčiny některých forem zůstávají stále neznámé.

U zlatých retrieverů byla popsána lamelární forma ichtyózy. U všech nemocných psů byla zjištěna inzerčně deleční mutace v exonu 8 genu PNPLA1 (patatin-like phospholipase domain-containing protein 1), která vede ke vzniku předčasného stop kodonu (Grall et al. 2012). Gen PNPLA1 je u psů lokalizován na chromozomu CFA12. Zlatí retrieveři představují zvířecí model pro lidskou autosomálně recesivní formu vrozenéch ichtyózy (ARCI - autosomal recesive congenital ichtyosis). Poznatky z objasnění příčiny ichtyózy u zlatých retrívrů byly použity u lidských pacientů s ichtyózu. U nepříbuzných pacientů byly nalezeny mutace v katalytické doméně PLPLA1 genu, který doposud nebyl příčinou žádného lidského onemocnění (Grall et al. 2012). PNPLA1 se zřejmě podílí na vytvoření epidermální lipidové bariéry.

Genetické příčiny ichtyózy byly prokázány i u jiných plemen psů. U plemene Jack Russel terier byla v souvislosti s ichtyózou nalezena inzece LINE-1 elementu v genu TGM1 (transglutaminase 1 (K polypeptide epidermal type I, protein-glutamine-gamma-glutamyltransferase), který se nachází na chromozómu CFA8 (Credille et al. 2009). V tomto případě dochází k defektu transglutaminázy a následkem je porušení ochranné fukce kůže. U nemocných jedinců plemene Norfolk teriér byla zjištěna mutace KRT10 genu, lokalizovaného na psím chromozómu 9 (Credille et al. 2005).

Laboratoř Genomia provádí testování přítomnosti inzerčně deleční mutace v exonu 8 genu PNPLA1 (patatin-like phospholipase domain-containing protein 1), která zapříčiňuje lamelární ichtyózu u plemene zlatého retrievera.

U štěňat zlatých retrívrů postižených ichtyózou můžeme pozorovat šupinatění kůže již brzy po narození. Odlupování kůže přetrvává po celý život jedince. Postupně šupinky tmavnou, kůže se s věkem jedince stává suchou a drsnou. Toto onemocnění většinou nezpůsobuje svědění. U těžce postižených jedinců mohou onemocnění komplikovat sekundární bakteriální, plísňové nebo parazitární infekce.

V současné době není dostupná účinná léčba. Léčba obvykle spoléhá na zvýšená hygienická opatření s častým kartáčováním, na speciální šampony, změkčující masti a stravu obohacenou mastnými kyselinami.

Ichtyoza není novou nemocí, byla pozorována už dlouho u mnoha retrívrů po celém světě, nicméně mutace byla publikována až v roce 2012 (Grall et al. 2012). Ichtyóza u plemene zlatých retrieverů je autosomálně recesivně dědičná choroba. Nemoc se tedy projeví u jedinců, kteří získají mutovaný gen od obou svých rodičů. Tito jedinci jsou označování P/P (positivní / positivní). Provedení molekulárně genetického testu může sloužit k potvrzení diagnózy. Přenašeči mutovaného genu, označovaní N/P (negativní/ pozitivní, heterozygoté), mají mutovaný gen pouze od jednoho z rodičů a jsou bez klinických příznaků. Přenášejí ovšem nemoc na své potomky. Při krytí dvou heterozygotů (N/P) tedy bude teoreticky 25% potomků zdravých (N/N), 50% potomků budou přenašeči (N/P) a 25% zdědí oba geny od svých rodičů mutované a budou tedy postižení ichtyózou (P/P).

GR-PRA1, PRA2, PRA-prcd - Progresivní retinální atrofie u plemene zlatý retriever

Progresivní retinální atrofie (PRA) u psů, je psí ekvivalent retinitis pigmentosa (RP) u člověka, který se vyznačuje ztrátou zraku v důsledku degenerace fotoreceptorových buněk sítnice.

Byly nalezeny různé formy PRA u více než 100 plemen psů, které jsou způsobeny několika druhy mutací a vykazují podobné klinické příznaky. Etiologie, věk nástupu, rychlost a průběh se však u jednotlivých plemen liší.

Většina případů PRA u zlatého retrievera (Golden Retriever - GR) je klinicky k nerozeznání od jiných forem PRA. Věk diagnózy je nejčastěji v relativně pozdním věku (přibližně 6 let), existují však velké rozdíly i v rámci plemene. U příbuzného plemene, labradorského retrievera, je doposud jediná známá forma PRA-prcd. PRA-prcd byla uznána zodpovědnou za ztrátu zraku nejméně u 22 plemen. Avšak jen u malého počtu zlatých retrieverů postižených PRA bylo zjištěno, že jsou homozygotní pro PRA-prcd mutaci.

V roce 2011 byla identifikována mutace, inzerce 2601_2602insC v genu SLC4A3, zodpovědná za formu GR-PRA1 u plemene zlatý retriever (Downs et al, 2011). SLC4A3 gen kóduje rozpustný transportní protein exprimovaný v sítnici. Mutace v tomto genu způsobuje posun čtecího rámce, tvorbu nefunkčního proteinu nezbytného pro správnou funkci fotoreceptorových buněk a tedy k postupné ztrátě zraku.

Kromě GR-PRA1, mohou zlatí retrívři nést také GR-PRA2 a PRA-prcd - všechny tyto mutace jsou zodpovědné za rozvoj oční vady. Stále existuje možnost objevení dalších dosud neznámých mutací.

GR-PRA1 je autosomálně recesivně dědičná choroba. Nemoc se tedy projeví u jedinců, kteří získají mutovaný gen od obou svých rodičů. Tito jedinci jsou označování P/P (positivní / positivní). Přenašeči mutovaného genu, označovaní N/P (negativní/ pozitivní), mají mutovaný gen pouze od jednoho z rodičů a jsou bez klinických příznaků. Přenášejí ovšem nemoc na své potomky. Při krytí dvou heterozygotů (N/P) tedy bude teoreticky 25% potomků zdravých, 50% potomků budou přenašeči a 25% zdědí oba geny od svých rodičů mutované a budou tedy postižení chorobou GR-PRA1.

Naše děvčata se konečně rozhodla, že je ideální doba pro mateřství!!

15.2.2021

Naše děvčata jsou velké osobnosti a mají svoji hlavu a jak už jsem se několikrát zmínila jsou věci, do kterých si mluvit nenechají. A jednou z nich je jejich rozhodnutí, kdy je nejvhodnější doba pro narození štěňátek. Rok 2020 vyhodnotily holky  jako nevhodný a tak se prostě Jenifer a Hanka rozháraly až v lednu 2021 po 14 měsících. Postupně se k nim přidala i naše dvanáctiletá Aprilka, která se rozhodla, že ona prostě štěňátka mít musí a tak jsme ji po celou dobu hárání museli pečlivě hlídat, protože její jedinou snahou bylo vypustit nějakého chlapce, který by  jí ta štěňátka udělal. S velkým úsilím se nám naši babičku k jejímu obrovskému zklamání podařilo uhlídat.

Hárání Haničky i Jenifer proběhlo naprosto v pořádku a tak jsme obě nakryly a dnes už po ultrazvukovém vyšetření víme, že krytí bylo úspěšné a obě holčičky jsou březí. Pokud všechno dobře dopadne, tak se stěnátka narodí kolem 20. března 2021.

 

 

1.11.2020

Letošní rok je zvláštní po všech stránkách, všichni jsme na vlastní kůži zažili to, že žádné plány neplatí a všechno je úplně jinak, než jsme si představovali a plánovali. A stejně je to i u nás na Karpentné. Snažíme se situaci zvládnout a vše přežít ve zdraví. A i naše děvčata situaci řeší po svém. Na začátku roku jsem si myslela, že v létě budeme mít další štěňátka, ale člověk míní a příroda mění....ˇČekala jsem, že se v květnu naše děvčata začnou hárat a my budeme moc nakrýt, ale holky mají na situaci jiný názor. Hárání prostě vynechaly....Jediná Debie došla k názoru, že je na čase, aby počala svá poslední štěňátka a my jsme moc šťastní, že březost i porod v pohodě zvládla a my se radujeme z krásných medvídků. Štěňátek se narodilo sedm a za pár týdnů odejdou do svých nových rodin, které na ně již dlouho  čekají.  

Ostatní děvčata stávkují a čekají, až přijde doba, která se jim bude zamlouvat jako vhodná pro další miminka. A já věřím, že ta doba přijde teď na podzim  a my se  dočkáme dalších štěňátek.  Dělali jsme zdravotní vyšetření našich děvčat a všechna jsou v pořádku a zdravá. Prostě jen se jim v těchto obtžných časech nechtělo hárat . Já věřím, že už se konečně rozhodnou, že přichází ideální čas a období hárání u nás vypukne.

Bohužel jsme nebyli schopni uspokojit všechny zájemce o naše štěňátka, což nás velmi mrzí, ale znáte to, přírodě neporučíte...Všem, kteří trpělivě na naše miminka čekají, moc děkujeme a já doufám, že brzy pro Vás budeme mít lepší zprávy. 

Mnohokrát děkujeme všem potencionálním zájemcům za Vás zájem o naše miminka, nesmírně si toho zájmu vážím. Bohužel nebylo v mých silách odpovědět na všechny sms zprávy a maily, za což se všem dotčeným  moc omlouvám. Není to způsobeno mojí arogancí ( jak jsem se dočetla na některých sociálních sítích), ale prostě den má jen 24 hodin a ne vždy se dá všechno stihnout. Moc děkuji za pochopení.

Pokud se děvčata rozhodnou, že chtěji na svět přivést nová miminka, tak budeme krýt Jenifer, Haničku a Princess. Pro všechny tři už máme nachystané ženichy, ale samozřejmě uvidíme, jaká bude situace a jestli se v době hárání budeme moci dostat do zahraničí nebo ne. Chtěla bych, aby se tatínkem našich budoucích vrhů stali Kalf a Direct, máme domluvené i zahraniční krytí, ale uvidíme, jak se celá situace vyvine. 

Budeme Vás pravidelně informovat  o tom, co se u nás děje. Je mi líto, že Vám nemohu podat žádné přesné informace, ae naše holčičky zarytě mlčí a nechtějí nic prozradit.....

.

 

 

 

Huráááá, narodily se nám štěňátka!!

dne 2.2.2017

Jaro přišlo na Karpentnou o měsíc dříve a přineslo nám spoustu radosti. Podívejte se, jak se našim novým štěňátkům daří.

Vrh I je na cestě

dne 20.1.2017

Máme velikánskou radost!!! Utrazvukové vyšetření potvrdilo, že Debie je březí a v únoru by se na Karpentné měla narodit štěňátka!!!! Jedná se o první vrh našeho úspěšného ruského plyšového medvídka Directa a zkušené maminky Debie...očekáváme narození štěňátek se zlatým i světlým kožíškem s typickou goldenní povahou a výborným exteriérem....přijímáme rezervace na štěňátka....

Rodokmen očekávaných štěňátek

Velký pátek jsme na Karpentné oslavili symbolicky - přivítali jsme na svět nový život....

dne 25.3.2016

Tak jsme se konečně dočkali. Dnes se Debie a Lordíkovi se narodilo 8 nádherných miminek - 2 malé princezny a 6 statečných princů. Porod proběhl naprosto bez problémů, miminka se narodila veliká - porodní váhy mají 550-590g, celý vrh je krásně vyrovnaný...
Debie se o svá novorozená miminka vzorně stará a všechna miminka jsou v pořádku a mají se čile k světu.... Přijímáme rezervace na štěňátka, více informací nastránce vrhu CH.

BUDEME MÍT ŠTĚŇÁTKA !!!!

dne 15.3.2016

Pokud vše dobře dopadne tak se Lordíkovi a Debie narodí kolem 24. března štěňátka...už se na ně moc těšíme....
Přijímáme rezervace na štěňátka

Nastal čas loučení...

dne 5.10.2015

Naše miminka vyrostla do krásy a přiblížil se čas rozloučení....Všichni už mají své nové rodinky a začínají se rozjíždět do svých nových domovů...
Sluníčka naše, přejeme Vám všem šťastný a krásný život a ať svým novým páníčkům děláte jen samou radost.....


Nové fotky našich štěňátek

dne 15.9.2015

Naše miminkovská partička dnes poprvé vyrazila ven do přírody....A všichni si to pořádně užili....obě maminky April i Debie, tatínek Lord a všech 12 miminek....Byl to správný piknik, jak má být - jídlo, soutěže, hry, rvačky a siesta.....

Další a další štěňátka!!

dne 16.8.2015

Jeden vrh je málo a proto máme pro Vás další várku štěňátek, podívejte se na náš nový vrh H.

Štěňátka jsou na světě!!

dne 11.8.2015

Máme obrovskou radost, že Vám můžeme představit nová štěňátka. Podívejte se na náš nový vrh G.

Už se to blíží...

dne 6.8.2015

Naše Aprilka nás pěkně napíná....vše máme nachystáno a jen čekáme, kdy se Aprilka rozhodne přivést na svět svoje a Lordíkovy miminka....tak snad už se brzy dočkáme....a přivítáme na svět nová štěňátka....


Na Karpentné máme úrodné léto....

dne 24.7.2015

Náš Lordík se velmi snažil a naše mladá slečna Debie očekává své první štěňátka....
Miminka by se měla narodit kolem 12.8. a už se na ně moc těšíme.....
Očekáváme narození štěňátek se světlým i zlatým kožíškem, s vynikajícím exteriérem a veselou retrievří povahou....

Aprilka a Lordík budou mít miminka

dne 10.7.2015

Začátkem srpna očekáváme narození štěňátek vrhu G ze spojení April z Karpentné x CH SK Nenuoramos Lord Wizard. Jedná se o opakované spojení ( viz vrh E) a předpokládáme narození štěňátek s vynikajícím exteriérem a typickou retrievří povahou.

Plánujeme nová štěňátka

dne 25.5.2015

Čas letí jako splašený a my už plánujeme další miminka....
Už jen čekáme, až se u našich holek projeví touha po dětech a začnou se hárat...Plánujeme následující spojení:

CH Nenuoramos Lord Wizard x Debie z Karpentné
CH Nenuoramos Lord Wizard x April z Karpentné

Pokud vše dobře dopadne, tak narození štěňátek plánujeme v červenci nebo srpnu 2015...
Pokud máte zájem o naše štěňátko, kontaktujte nás.

Pelíšek je opět prázdný...

dne 24.2.2015

Všechna naše štěňátka z vrhu E i F se rozjela do nových domovů. Přejeme všem našim miminkům šťastný a spokojený život v nových rodinkách a ať přinášejí svým majitelům radost a štěstí.....

Informace pro zájemce o štěňátka

dne 13.01.2015

Naše chovatelská stanice z Karpentné prodává pouze štěňátka s průkazem původu (rodokmenem).
Naším cílem je chov zdravých a krásných zlatých retrívrů s veselou a oddanou retrívří povahou, kteří přináší svým rodinám radost a štěstí po celou dobu svého života.
Velmi pečlivě vybíráme rodiče našich štěňátek a klademe velký důraz na jejich zdravotní stav a perfektní kondici.
V době odběru jsou štěňátka plně socializovaná – jsou zcela nezávislá na matce, schopná samy přijímat potravu, aklimatizovaná, jsou zvyklá pobíhat venku (v závislosti na povětrnostní situaci).
Velký důraz klademe na socializaci našich štěňátek, chceme, aby svým budoucím majitelům dělala radost a bez problémů si zvykla v nových domovech. Proto jsou naše štěňátka od narození v lidské společnosti, jsou s námi v našem bytě, nejsou umístěna v žádných kotcích. Jsou zvyklá na naši přítomnost, hlazení, hraní, lidská ruka je pro ně syndromem bezpečí a radosti.
Od malička učíme naše štěňátka základním povelům – přivolání, pochvala, venčení – samozřejmě přiměřeně jejich věku.
Štěňátka jsou pravidelně odčervována a v 6 týdnech naočkována proti základním štěněcím nemocem, jsou pod pravidelným veterinárním dohledem. Štěňátka v 6 týdnech tetujeme.
Zájemcům se snažíme vybrat štěňátko podle jejich nároků a představ – každé štěňátko má jinou povahu a my již od narození pozorujeme reakce štěňátek v různých situacích a na různé podněty. Jsme s nimi v každodenním kontaktu a sledujeme jejich chování.
Pro naše štěňátka se snažíme najít milující páníčky, kteří jim poskytnou domov plný lásky a radosti. Netrváme na tom, že majitelé našich miminek jsou povinni jezdit na výstavy, ale máme jednu základní podmínku – štěňátko se musí mít dobře a musí mít všechny podmínky pro svůj zdárný vývoj.

Samozřejmostí jsou naše rady, pomoc s výcvikem, s úpravou srsti , či pomoc s předvedením na výstavách. Jsme vždycky moc šťastní, když nám majitelé přivezou štěňátko ukázat nebo nám pošlou fotky či nějakou zprávu, jak pejsek roste….
Pokud máte zájem o naše štěňátko, kontaktujte nás prosím mailem nebo telefonem.
Rádi Vám zodpovíme veškeré Vaše otázky a klidně se k nám po domluvě můžete přijet podívat, rádi Vás uvítáme u nás na Karpentné

Ing. Ivana Kučerová

Štěňátka vrhu E jsou na světě!!

dne 14.12.2014

Dnes se Lordovi a April narodilo 7 nádherných štěňátek 5 holčiček a 2 kluci....Lord dostal nádherný dárek ke svým 2. narozeninám...informace k vrhu E najdete ZDE
Každým dnem očekáváme další štěňátka, nastávající maminka Airin už má pořádně velké bříško a my jsme zvědaví, kolik miminek se v něm schovává....informace k vrhu F najdete ZDE

Nová štěňátka jsou na cestě !!

dne 18.11.2014

Máme obrovskou radost, splnilo se naše velké přání a Aprilka a Lord budou mít štěňátka.
Jedná se o spojení dvou vynikajících jedinců s velmi kvalitním zahraničním rodokmenem a předpokládáme narození štěňátek barvy smetanové a světle zlaté, výborné typické retrívří povahy a velmi kvalitního exteriéru.

Charakteristika rodičů:
Aprilka se narodila v naší chovatelské stanici a od prvních dnů svého života byla výjimečná svou povahou i vzhledem- všude byla vždycky první, velmi inteligentní, chytrá, velmi brzy se naučila otevírat dveře a pouštět všechny ven a dovnitř, žádný plot pro ni nebyl vysoký....Je to živé stříbro, velmi pracovitá, má vynikající lovecké vlohy a fantastickou povahu, je milá, mazlivá a vždy se snaží zavděčit a udělat tak, jak se po ní požaduje....Je nesmírně aktivní a do všeho se vrhá s neutuchající energií....
Dokáže si o všechno říct, je velmi komunikativní. Má obrovské srdce a neskutečně miluje celou naši rodinu....A ze zkušenosti víme, že tyhle vlastnosti předává i svým potomkům...Má velmi kvalitní exteriér, což dokazují její vynikající výsledky na všech možných výstavách.
Lord - našeho Lordíka jsme si jako malou chlupatou kuličku dovezli z Litvy, z velmi známé a kvalitní chovatelské stanice Nenuoramos. Z malého štěňátka vyrostl nádherný statný pes s překrásnou typickou samčí hlavou. Lord je ztělesněním dobroty a láskyplného srdce - milující dobrák, velmi poslušný, neustále veselý plný energie...i on bez problémů zvládá otevírání dveří a jiné kousky, ale na rozdíl od holek nikdy nic nezničil a respektuje daná pravidla....Je nesmírně komunikativní a snaživý. Má vynikající rodokmen a je velmi podobný svému slavnému tatínkovi ( Multi Champion Milbu Twister to Nenuoramos), jakoby mu z oka vypadl....I ve svém mladém věku ( v prosinci mu budou teprve dva roky) dosáhl mnoha úspěchů na výstavách.

Oba rodiče jsou naprosto zdraví, plnochrupí a mají nůžkový skus.
Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, kontaktujte nás: tel: 737 279 808 nebo mail: ivcakuc@seznam.cz
Ráda odopovím na veškeré Vaše otázky. Samozřejmě poskytujeme majitelům našich štěňátek veškerý potřebný chovatelský servis ( stříhání, pomoc při výcviku, výstavách atd), štěňátka od nás odchází naočkovaná, natetovaná a odčervená s výbavičkou do prvních dnů v novém domově.
Hledáme pro naše štěňátka milující rodiny a páníčky, kteří jim poskytnou láskyplný domov. Z dlouholetých zkušeností víme, že naši pejsci svým pánům přinesou do života mnoho radosti, lásky a nových zážitků.....

Nová štěňátka již brzy!!

dne 14.8.2014

Na podzim 2014 plánujeme štěňátka ze spojení:

Nenuoramos Lord Wizard

Národní Vitěz ( PL), CAC SK, res. CAC SK, CWC, 3x Excellent II, 5x Excellent III., 3 x Excellent IV., 2x Very promising I.

April z Karpentné

BOB, BOS, CACIB, res. CACIB, CAJC, BOB Junior, 4x CAC, CWC, res. CAC, CACA, 2x res. CAC SK

Další fotky štěňátek - Debie, Crispy a Dusty

dne 29.11.2013

Máme pro Vás nové fotky štěňátek.


Nové fotky štěňátek

dne 29.10.2013

Máme pro Vás spoustu nových fotek našich medvídků.

Štěňátka rostou jako z vody a čekají na nové páníčky!!

dne 18.10.2013

Vzali jsme naše miminka na první procházku....na ranním sluníčku se jim moc líbilo a byli nesmírně šťastní........
a taky vyzkoušeli kaluže, bahenní koupel...takže nám nezbylo nic jiného než je všechny vykoupat....

Náš malý Coudy už pochopil že jídlo je ze všeho nejdůležitější a tak si misku pořádně hlídá....a neopustí ji ani za nic....

Naše miminka si užívala první vycházku se vším všudy a po návratu vypadala jako smečka malých divočáků...a tak jsme se poprvé koupali....