Aktuality

Vrh L je na cestě

dne 06.04.2018

Budeme mít štěňátka!!! V dubnu na Karpentné očekáváme nová štěňátka... Rodiči očekávaného vrhu L jsou Direct a Hanička. Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, tak nás prosím kontaktujte ZDE.

Máme nová štěňátka!!

28.01.2018

Hurááá, narodila se nám nová štěňátka. Podívejte se, jak se daří našemu Vrhu K

Vrh K je na cestě

dne 10.01.2018

Budeme mít štěňátka!!! Na začátku února na Karpentné očekáváme nová štěňátka... Rodiči očekávaného vrhu jsou Lordík a Debie, jedná se opakované spojení, stejná rodiče má i naše Hanička - Hannah z Karpentné. Přepokládáme narození štěňátek smetanové a lehce nazlátlé barvy s vyrovnanou povahou a krásným exteriérem...

Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, tak nás prosím kontaktujte ZDE.

Informace pro zájemce o štěňátko z Karpentné

Chovatelská stanice z Karpentné byla založená v roce 1999, za tu dobu jsme v naší chovatelské stanici odchovali 10 vrhů plemene anglický kokršpaněl a 9 vrhů plemene zlatý retriever.
Současný vrh I je jubilejní, dvacátý vrh v naší chovatelské stanici.

Chováme pouze štěňátka s průkazem původu.

Naším cílem je chov zdravých a krásných zlatých retrívrů s veselou a oddanou retrievří povahou, kteří přináší svým rodinám radost a štěstí po celou dobu svého života.

Pejsci odchovaní v naší CHS se účastní výstav, jsou využívání v myslivecké praxi, pro canisterapii, jsou nedílnou součástí svých rodin a přináší svým páníčkům mnoho radosti a lásky.

Při plánování štěňátek vždy pečlivě vybíráme rodiče nastávajícího vrhu, klademe velký důraz na jejich zdravotní stav a perfektní kondici.

Všichni jedinci v naší chovatelské stanici mají mnoho povinných i nepovinných zdravotních vyšetření – vyšetření dysplazie kyčelního kloubu, vyšetření loktů, vyšetření srdce, genetické testy na ichtyózu, genetické vyšetření očních chorob – Progresivní retinální atrofie – PRA-prcd, GR PRA1, GR PRA2.

Štěňátka odchováváme v našem rodinném domě, mají k dispozici svůj pokoj, nemáme doma žádné kotce, naši psi jsou součástí naší rodiny.
Velký důraz klademe na socializaci našich štěňátek, chceme, aby svým budoucím majitelům dělala radost a bez problémů si zvykla v nových domovech. Jsou zvyklá na naši přítomnost, hlazení, hraní, lidská ruka je pro ně syndromem bezpečí a radosti.

Od malička učíme naše štěňátka základním povelům – přivolání, pochvala, venčení – samozřejmě přiměřeně jejich věku.
Štěňátka jsou pravidelně odčervována a v 6 týdnech naočkována proti základním štěněcím nemocem, jsou pod pravidelným veterinárním dohledem. Štěňátka jsou čipována kvalitními čipy zahraničního výrobce a mají vystavené mezinárodní Europasy, které jsou podmínkou pro vycestování štěňátka do zahraničí. Před odchodem do nových domovů jsou štěňátka zkontrolována naší veterinární lékařkou.

V době odběru jsou štěňátka plně socializovaná – jsou zcela nezávislá na matce, schopná samy přijímat potravu, aklimatizovaná, jsou otužilá a zvyklá pobíhat venku (v závislosti na povětrnostní situaci). Zájemcům se snažíme vybrat štěňátko podle jejich nároků a představ – každé štěňátko má jinou povahu a my již od narození pozorujeme reakce štěňátek v různých situacích a na různé podněty. Jsme s nimi v každodenním kontaktu a sledujeme jejich chování. Pro naše štěňátka se snažíme najít milující páníčky, kteří jim poskytnou domov plný lásky a radosti. Netrváme na tom, že majitelé našich miminek jsou povinni jezdit na výstavy, ale máme jednu základní podmínku – štěňátko se musí mít dobře a musí mít všechny podmínky pro svůj zdárný vývoj.

Samozřejmostí jsou naše rady, pomoc s výcvikem, s úpravou srsti, či pomoc s předvedením na výstavách. Jsme vždycky moc šťastní, když nám majitelé přivezou štěňátko ukázat nebo nám pošlou fotky či nějakou zprávu, jak pejsek roste…. Zlatý retriever je nádherný dlouhosrstý pes a potřebuje pravidelnou úpravu srsti. Po domluvě Vám pejska rádi ostříháme a upravíme.

Pokud máte zájem o naše štěňátko, kontaktujte nás prosím mailem nebo telefonem.
Rádi Vám zodpovíme veškeré Vaše otázky a klidně se k nám po domluvě můžete přijet podívat, rádi Vás uvítáme u nás na Karpentné

Ing. Ivana Kučerová

Huráááá, narodily se nám štěňátka!!

dne 2.2.2017

Jaro přišlo na Karpentnou o měsíc dříve a přineslo nám spoustu radosti. Podívejte se, jak se našim novým štěňátkům daří.

Vrh I je na cestě

dne 20.1.2017

Máme velikánskou radost!!! Utrazvukové vyšetření potvrdilo, že Debie je březí a v únoru by se na Karpentné měla narodit štěňátka!!!! Jedná se o první vrh našeho úspěšného ruského plyšového medvídka Directa a zkušené maminky Debie...očekáváme narození štěňátek se zlatým i světlým kožíškem s typickou goldenní povahou a výborným exteriérem....přijímáme rezervace na štěňátka....
Rodokmen očekávaných štěňátek

Velký pátek jsme na Karpentné oslavili symbolicky - přivítali jsme na svět nový život....

dne 25.3.2016

Tak jsme se konečně dočkali. Dnes se Debie a Lordíkovi se narodilo 8 nádherných miminek - 2 malé princezny a 6 statečných princů. Porod proběhl naprosto bez problémů, miminka se narodila veliká - porodní váhy mají 550-590g, celý vrh je krásně vyrovnaný...
Debie se o svá novorozená miminka vzorně stará a všechna miminka jsou v pořádku a mají se čile k světu.... Přijímáme rezervace na štěňátka, více informací nastránce vrhu CH.

BUDEME MÍT ŠTĚŇÁTKA !!!!

dne 15.3.2016

Pokud vše dobře dopadne tak se Lordíkovi a Debie narodí kolem 24. března štěňátka...už se na ně moc těšíme....
Přijímáme rezervace na štěňátka

Nastal čas loučení...

dne 5.10.2015

Naše miminka vyrostla do krásy a přiblížil se čas rozloučení....Všichni už mají své nové rodinky a začínají se rozjíždět do svých nových domovů...
Sluníčka naše, přejeme Vám všem šťastný a krásný život a ať svým novým páníčkům děláte jen samou radost.....


Nové fotky našich štěňátek

dne 15.9.2015

Naše miminkovská partička dnes poprvé vyrazila ven do přírody....A všichni si to pořádně užili....obě maminky April i Debie, tatínek Lord a všech 12 miminek....Byl to správný piknik, jak má být - jídlo, soutěže, hry, rvačky a siesta.....Další a další štěňátka!!

dne 16.8.2015

Jeden vrh je málo a proto máme pro Vás další várku štěňátek, podívejte se na náš nový vrh H.

Štěňátka jsou na světě!!

dne 11.8.2015

Máme obrovskou radost, že Vám můžeme představit nová štěňátka. Podívejte se na náš nový vrh G.

Už se to blíží...

dne 6.8.2015

Naše Aprilka nás pěkně napíná....vše máme nachystáno a jen čekáme, kdy se Aprilka rozhodne přivést na svět svoje a Lordíkovy miminka....tak snad už se brzy dočkáme....a přivítáme na svět nová štěňátka....


Na Karpentné máme úrodné léto....

dne 24.7.2015

Náš Lordík se velmi snažil a naše mladá slečna Debie očekává své první štěňátka....
Miminka by se měla narodit kolem 12.8. a už se na ně moc těšíme.....
Očekáváme narození štěňátek se světlým i zlatým kožíškem, s vynikajícím exteriérem a veselou retrievří povahou....

Aprilka a Lordík budou mít miminka

dne 10.7.2015

Začátkem srpna očekáváme narození štěňátek vrhu G ze spojení April z Karpentné x CH SK Nenuoramos Lord Wizard. Jedná se o opakované spojení ( viz vrh E) a předpokládáme narození štěňátek s vynikajícím exteriérem a typickou retrievří povahou.

Plánujeme nová štěňátka

dne 25.5.2015

Čas letí jako splašený a my už plánujeme další miminka....
Už jen čekáme, až se u našich holek projeví touha po dětech a začnou se hárat...Plánujeme následující spojení:

CH Nenuoramos Lord Wizard x Debie z Karpentné
CH Nenuoramos Lord Wizard x April z Karpentné

Pokud vše dobře dopadne, tak narození štěňátek plánujeme v červenci nebo srpnu 2015...
Pokud máte zájem o naše štěňátko, kontaktujte nás.

Pelíšek je opět prázdný...

dne 24.2.2015

Všechna naše štěňátka z vrhu E i F se rozjela do nových domovů. Přejeme všem našim miminkům šťastný a spokojený život v nových rodinkách a ať přinášejí svým majitelům radost a štěstí.....

Informace pro zájemce o štěňátka

dne 13.01.2015

Naše chovatelská stanice z Karpentné prodává pouze štěňátka s průkazem původu (rodokmenem).
Naším cílem je chov zdravých a krásných zlatých retrívrů s veselou a oddanou retrívří povahou, kteří přináší svým rodinám radost a štěstí po celou dobu svého života.
Velmi pečlivě vybíráme rodiče našich štěňátek a klademe velký důraz na jejich zdravotní stav a perfektní kondici.
V době odběru jsou štěňátka plně socializovaná – jsou zcela nezávislá na matce, schopná samy přijímat potravu, aklimatizovaná, jsou zvyklá pobíhat venku (v závislosti na povětrnostní situaci).
Velký důraz klademe na socializaci našich štěňátek, chceme, aby svým budoucím majitelům dělala radost a bez problémů si zvykla v nových domovech. Proto jsou naše štěňátka od narození v lidské společnosti, jsou s námi v našem bytě, nejsou umístěna v žádných kotcích. Jsou zvyklá na naši přítomnost, hlazení, hraní, lidská ruka je pro ně syndromem bezpečí a radosti.
Od malička učíme naše štěňátka základním povelům – přivolání, pochvala, venčení – samozřejmě přiměřeně jejich věku.
Štěňátka jsou pravidelně odčervována a v 6 týdnech naočkována proti základním štěněcím nemocem, jsou pod pravidelným veterinárním dohledem. Štěňátka v 6 týdnech tetujeme.
Zájemcům se snažíme vybrat štěňátko podle jejich nároků a představ – každé štěňátko má jinou povahu a my již od narození pozorujeme reakce štěňátek v různých situacích a na různé podněty. Jsme s nimi v každodenním kontaktu a sledujeme jejich chování.
Pro naše štěňátka se snažíme najít milující páníčky, kteří jim poskytnou domov plný lásky a radosti. Netrváme na tom, že majitelé našich miminek jsou povinni jezdit na výstavy, ale máme jednu základní podmínku – štěňátko se musí mít dobře a musí mít všechny podmínky pro svůj zdárný vývoj.

Samozřejmostí jsou naše rady, pomoc s výcvikem, s úpravou srsti , či pomoc s předvedením na výstavách. Jsme vždycky moc šťastní, když nám majitelé přivezou štěňátko ukázat nebo nám pošlou fotky či nějakou zprávu, jak pejsek roste….
Pokud máte zájem o naše štěňátko, kontaktujte nás prosím mailem nebo telefonem.
Rádi Vám zodpovíme veškeré Vaše otázky a klidně se k nám po domluvě můžete přijet podívat, rádi Vás uvítáme u nás na Karpentné

Ing. Ivana Kučerová

Štěňátka vrhu E jsou na světě!!

dne 14.12.2014

Dnes se Lordovi a April narodilo 7 nádherných štěňátek 5 holčiček a 2 kluci....Lord dostal nádherný dárek ke svým 2. narozeninám...informace k vrhu E najdete ZDE
Každým dnem očekáváme další štěňátka, nastávající maminka Airin už má pořádně velké bříško a my jsme zvědaví, kolik miminek se v něm schovává....informace k vrhu F najdete ZDE

Nová štěňátka jsou na cestě !!

dne 18.11.2014

Máme obrovskou radost, splnilo se naše velké přání a Aprilka a Lord budou mít štěňátka.
Jedná se o spojení dvou vynikajících jedinců s velmi kvalitním zahraničním rodokmenem a předpokládáme narození štěňátek barvy smetanové a světle zlaté, výborné typické retrívří povahy a velmi kvalitního exteriéru.

Charakteristika rodičů:
Aprilka se narodila v naší chovatelské stanici a od prvních dnů svého života byla výjimečná svou povahou i vzhledem- všude byla vždycky první, velmi inteligentní, chytrá, velmi brzy se naučila otevírat dveře a pouštět všechny ven a dovnitř, žádný plot pro ni nebyl vysoký....Je to živé stříbro, velmi pracovitá, má vynikající lovecké vlohy a fantastickou povahu, je milá, mazlivá a vždy se snaží zavděčit a udělat tak, jak se po ní požaduje....Je nesmírně aktivní a do všeho se vrhá s neutuchající energií....
Dokáže si o všechno říct, je velmi komunikativní. Má obrovské srdce a neskutečně miluje celou naši rodinu....A ze zkušenosti víme, že tyhle vlastnosti předává i svým potomkům...Má velmi kvalitní exteriér, což dokazují její vynikající výsledky na všech možných výstavách.
Lord - našeho Lordíka jsme si jako malou chlupatou kuličku dovezli z Litvy, z velmi známé a kvalitní chovatelské stanice Nenuoramos. Z malého štěňátka vyrostl nádherný statný pes s překrásnou typickou samčí hlavou. Lord je ztělesněním dobroty a láskyplného srdce - milující dobrák, velmi poslušný, neustále veselý plný energie...i on bez problémů zvládá otevírání dveří a jiné kousky, ale na rozdíl od holek nikdy nic nezničil a respektuje daná pravidla....Je nesmírně komunikativní a snaživý. Má vynikající rodokmen a je velmi podobný svému slavnému tatínkovi ( Multi Champion Milbu Twister to Nenuoramos), jakoby mu z oka vypadl....I ve svém mladém věku ( v prosinci mu budou teprve dva roky) dosáhl mnoha úspěchů na výstavách.

Oba rodiče jsou naprosto zdraví, plnochrupí a mají nůžkový skus.
Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, kontaktujte nás: tel: 737 279 808 nebo mail: ivcakuc@seznam.cz
Ráda odopovím na veškeré Vaše otázky. Samozřejmě poskytujeme majitelům našich štěňátek veškerý potřebný chovatelský servis ( stříhání, pomoc při výcviku, výstavách atd), štěňátka od nás odchází naočkovaná, natetovaná a odčervená s výbavičkou do prvních dnů v novém domově.
Hledáme pro naše štěňátka milující rodiny a páníčky, kteří jim poskytnou láskyplný domov. Z dlouholetých zkušeností víme, že naši pejsci svým pánům přinesou do života mnoho radosti, lásky a nových zážitků.....

Nová štěňátka již brzy!!

dne 14.8.2014

Na podzim 2014 plánujeme štěňátka ze spojení:

Nenuoramos Lord WizardApril z Karpentné
Národní Vitěz ( PL), CAC SK, res. CAC SK, CWC, 3x Excellent II, 5x Excellent III., 3 x Excellent IV., 2x Very promising I.BOB, BOS, CACIB, res. CACIB, CAJC, BOB Junior, 4x CAC, CWC, res. CAC, CACA, 2x res. CAC SK

                 

Další fotky štěňátek - Debie, Crispy a Dusty

dne 29.11.2013

Máme pro Vás nové fotky štěňátek.


Nové fotky štěňátek

dne 29.10.2013

Máme pro Vás spoustu nových fotek našich medvídků.

Štěňátka rostou jako z vody a čekají na nové páníčky!!

dne 18.10.2013

Vzali jsme naše miminka na první procházku....na ranním sluníčku se jim moc líbilo a byli nesmírně šťastní........
a taky vyzkoušeli kaluže, bahenní koupel...takže nám nezbylo nic jiného než je všechny vykoupat....


Náš malý Coudy už pochopil že jídlo je ze všeho nejdůležitější a tak si misku pořádně hlídá....a neopustí ji ani za nic....


Naše miminka si užívala první vycházku se vším všudy a po návratu vypadala jako smečka malých divočáků...a tak jsme se poprvé koupali....